Mistrzostwa Polski TANKS – preludium

Przed nami weekend pełen wrażeń – zbliżają się oto pierwsze Mistrzostwa Polski w TANKS!

Skoro jest impreza to wypada tam być, a skoro już się jedzie to trzeba mieć rozpiskę. To preludium poświęcę właśnie temu czym na tym, prawdopodobnie największym, turnieju w Polsce będę grał.

art-sex-font-b-German-b-font-soldiers-font-b-German-b-font-font-b-Tank

Pora na mroczny origin-story mojej rozpiski…

Zwykle gram Sowietami (i nie bez przyczyny pierwszy artykuł opisujący frakcje w TANKS poświęcony został właśnie Czerwonym), ale w związku z tym turniejem stanęła przede mną bardzo prozaiczna, acz niemożliwa do pokonania przeszkoda – nie miałem pomalowanego jednego T-34…

CKxxamYUkAEOV4s

Niby głupie, bo czołg można pożyczyć, ale skoro mam grać plutonem to będę grał jednolitym plutonem. Na szybko też malować nie chciałem, bo byłoby to i tak nie w linii z innymi czołgami, a w dodatku byłoby zwyczajnie szpetnie.

hqdefault

Z czymś takim na Mistrzostwa Polski nie pojadę…

Musiałem się zatem uciekać do alternatywy, zejść do piwnicy i poszukać jakiś modeli by wyczarować szatańską rozpiskę. To wszystko w czasie jakiś 4 godzin, bo tyle zostało wtedy czasu na wysłanie zgłoszenia (organizatorzy nienawidzą takich graczy jak ja… wszystko na ostatnią chwilę… nie bądźcie jak ja…)

95v82i

(wstaw śmiech złoczyńcy)

giphy

Ja tylko montuję rozpę, scrolluj dalej…

No i zmontowałem coś takiego:

Panther (50)

INIT 7 ATT 5 DEF 2 HULL 6 CREW 4
Keywords: Blitzkrieg

Commander: Ernst Barkmann(8)If this tank does not score any uncancelled Hits or Critical Hits with its first Attack, make another Attack. This tank may attempt a Repair while using the Blitzkrieg rule.

Loader: Precise Loader(4)You may re-roll one Attack die per turn.

Driver: Cunning Driver(1)+1 Initiative in the Movement Phase

Gunner: Sharpshooter Gunner(5)When drawing Critical cards for the first uncancelled Critical Hit scored by this tank, draw one additional card. The attacking player chooses one of those Critical cards to discard.

Panther (50)

INIT 7 ATT 5 DEF 2 HULL 6 CREW 4
Keywords: Blitzkrieg

Commander: Michael Wittman(11)+2 Initiative. +1 Attack. This tank re-rolls failed attempts to Repair Bailed Out and Stunned Crew effects.

Loader: Precise Loader(4)You may re-roll one Attack die per turn.

Gunner: Dead-Eye Gunner(3)This tank may upgrade one uncancelled Hit to a Critical Hit.

insert-evil-laugh

 

Zabawne jest to, że nigdy nie grałem w TANKS Niemcami, a jadę z nimi na Mistrzostwa Polski – na pewno będzie ciekawie (no i jeszcze publikuję moją rozpiskę w grze z rozpiskami tajnymi nawet w czasie gry).

Dwie Pantery to jednocześnie dużo i mało na tym turnieju. Rzućmy okiem na scenariusze: 2x Bój spotkaniowy, 2x Panowanie nad wzgórzem i na deser As pancerny. W Bojach spotkaniowych moje czołgi będą z dużym prawdopodobieństwem walczyć osamotnione – niezbyt wesoła perspektywa… Panowanie nad wzgórzem z kolei zmusza mnie do skrócenia dystansu czyli wystawiania się na ostrzał w pancerz boczny.

Z drugiej strony mam nie byle jakie Pantery:

  • Ernst Barkman z załogą to bestia, która odporna jest na kiepskie rzuty (moja zmorę…), gdy strzeli i nie uzyska żadnych uszkodzeń może ponowić atak, a dodatkowo dzięki niezłemu celowniczemu mogę wybrać co za trafienie krytyczne przypadnie ofierze Pantery. Tak więc zasadniczo w każdym strzale Barkman powinien zadawać jakieś obrażenia,

  • Wittman oraz jego załoga prezentują dużo prostszą technikę walki – uderzyć celnie i mocno, ot plan prosty, a więc łatwy do zapamiętania.

Jak widzicie mocno skupiłem się na uzyskiwaniu trafień krytycznych – muszę na nich polegać, bo gdy sam zacznę ponosić straty to moje czołgi mogą szybko się posypać (mam raptem łącznie 12 żywotności…). Do tego dochodzi jeszcze ogólna dobra inicjatywa na czołgach (odpowiednio 7/8 oraz 10). Mam nadzieję tylko, że nie trafię na dużo rozpisek, które górować będa nade mną inicjatywą (ech Ci Brytyjczycy z ich Cromwellami i Cometami…).

Cóż, życzcie mi szczęścia, bo już niedługo Pantery ruszą w bój 🙂

meme_nazi___meme_nazi_by_skinmexica-d80jt04

Kubbek

Ten wpis został opublikowany w kategorii Raport Bitewne, TANKS. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *