Comet do TANKS – unboxing i recenzja

Dzięki uprzejmości szefa sklepu Erpegie w Katowicach dostałem do zrecenzowania zestaw z czołgiem Comet. Pudełko ma bardzo ładną grafikę z czołgiem w trakcie walk miejskich. Takie grafiki są dla mnie bardziej atrakcyjne niż zdjęcia pomalowanych modeli (jak na przykład Tygrys).

Comet (1)

W warunkach II Wojny Światowej Comet wszedł do walki w grudniu 1944 roku i jednostki w niego wyposażone nie nawalczyły się dużo. Jego jedyna duża operacja to „Operation Plunder” czyli walka o przeprawy na Renie. Czołg ten walczył również w wojnie w Korei, a w służbie jej królewskiej mości pozostawał do 1958 roku.

zcomet

Zestaw zawiera plastikowe ramki z czołgiem, kartę pojazdu oraz 5 kart rozszerzeń. Czołg jest wykonany na dobrym poziomie Battlefrontu i nadaje się również do gry Flames of War. Po sklejeniu dostajemy naprawdę ładny pojazd pancerny.

Comet (2) Comet (3) zzComet

W warunkach gry czołg prezentuje się następująco: 7 inicjatywy, 5 ataku, 1 obrony, 6 punktów struktury. Do tego dwie zasady specjalne: Semi Indirect Fire oraz Fast. To wszystko otrzymujemy za 29 punktów. Czołg wydaje się być bardzo zbliżony do Pantery jednak jest nieco tańszy, ma jedną zieloną kość mniej i dwie zasady specjalne podczas gdy Pantera ma jedną (Blitzkrieg).

Comet (5)

W zestawie znajdziemy poniższe karty rozszerzeń:
1) Wilfred Harris: dowódca za 6 punktów, +1 do inicjatywy, za pierwszy zadany krytyk właściciel czołgu dociąga jeszcze jeden i wybiera, który zadaje przeciwnikowi
2) Deadly Gunner: celowniczy za 4 punkty, jeżeli przeciwnik otrzyma trafienie krytyczne z tego czołgu to możemy je zamienić na dwa zwykłe trafienia
3) Liquid Courage: ulepszenie za 1 punkt, czołg może przerzucić nieudane rzuty na naprawdę Bailed Out, Shell Shocked i Stunned Crew. Czasem ta karta może się okazać kluczowa.
4) Improvised Armour: pancerz za 2 punkty, czołg traci zasadę specjalną „fast” a dostaje jeden dodatkowy  punkt życia.
5) Cunning Commander: za 1 punkt, czołg otrzymuje +1 inicjatywy w fazie ruchu

Comet (6)

Comet jest ciekawym zestawem dla graczy brytyjskich i choć nie gram tą stroną konfliktu to myślę, że będzie dobrą jednostką na polu bitwy.

Wojciech „Zorg” Kinasz

Ten wpis został opublikowany w kategorii Recenzje, TANKS. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *