Pantera PL do gry Tanks – Unboxing

Od czasu premiery systemu i akcji crowdfundingowej minęło już sporo czasu a moja Pantera PL do niedawna pozostawała nieotwarta. Przedłużająca się wysyłka zamówionych zestawów niestety zniechęciła do systemu dużą część wspierających osób z akcji na wspieram.to. Informacje o planowanych Mistrzostwach Polski Tanks w ramach konwentu Pola Chwały w Niepołomicach (23-24 września) przywróciła nieco zainteresowanie grą. Jeszcze nie wiem czy się wybiorę. W sumie mógłbym bo jestem „backerem” a do Niepołomic mam niedaleko. Chcę jednak podkreślić, że czuję się podbudowany tym, że wydawca gry dotrzyma swojego zobowiązania.

A teraz to do rzeczy czyli do „unboxingu” . Zestaw zapakowany jest w blisterek odmienny od tych z X-winga, nieco większy i bardziej płaski. Jest również łatwiejszy do otwarcia bo ma wyraźne miejsce otwarcia.

Pantera

W środku blistera znajdziemy plastikowe wypraski, które pozwolą nam zbudować Panterę albo Jagdpanterę. Widziałem, że niektóre osoby montowały na podwoziu magnesy umożliwiające zmontowanie obu rodzajów pojazdu w razie potrzeby.

Pantera (2)

Pantera (1)

Oczywiście w zestawie są również karty obu pojazdów. Pantera ma wyższą inicjatywę i jest czołgiem. Jagdpantera ma silniejszy atak, ale jest działem samobieżnym. Oba pojazdy posiadają zasadę specjalną Blitzkrieg.

Pantera (3)

Równie ciekawe co pojazdy są dla wszystkich graczy karty rozszerzeń, których w zestawie znajdziemy 5. Są to:
1) Dr Franz Bäke – dowódca
2) Wyborowy celowniczy – celowniczy
3) Koordynacja radiowa – radiooperator
4) Pocisk wolframowy – amunicja
5) Zestaw narzędzi – wyposażenie

Pantera (4)

Jak widać po kartach do spolszczenia trudno się przyczepić ale tekstu nie ma jakoś szczególnie dużo. Pantera jest zestawem, który warto posiadać. Pozwala na złożenie jednego z dwóch wariantów pojazdu, który w warunkach gry jest mocnym zawodnikiem. Cena około 35złotych za ten zestaw wydaje się niewygórowana. Jedyne czego można by sobie życzyć to więcej kart rozszerzeń ale jest jak jest. Przyznaje Panterze ocenę 8/10 gwiazdek.

P.S. Więcej informacji o planowanych mistrzostwach Polski i warunkach uczestnictwa znajdziecie w poniższym linku:
https://wspieram.to/tanks?pokaz_projekt=1&active_tab=aktualizacje#a4457

TANKS06-03 TANKS06-02

Wojciech „Zorg” Kinasz

Ten wpis został opublikowany w kategorii Recenzje, TANKS. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.