Wieści z frontu – Team Yankee po polsku, Nam oraz zmiany w zasadach scenariuszy

Battlefront jak co czwartek zaserwował nam porcję nowych informacji o nowych produktach oraz planach wydawniczych. Tym razem jak grom z jasnego nieba gruchnęły dwie ważne wiadomości – Team Yankee dostanie polską wersję oraz zmianie ulegną zasady scenariuszy rozgrywanych na turniejach.

Do tego mamy bardzo prawdopodobnie zdjęcie nowego podręcznika do Wietnamu zatytułowanego krótko ‚Nam 🙂

wwii-d-day-newspaper-1944-granger

Team Yankee otwiera się na nowe wersje językowe

Zacznijmy od dużego newsa odnośnie nowości:

Team Yankee Goes German, Spanish, Italian and Polish!
Great news, everyone’s favourite WWIII game is going to be available later this year in the following languages:
 • German,
 • Spanish,
 • Italian, and
 • Polish.
 • Plus it is already available in French!
To celebrate this we will be launching our awesome new Hammerfall Starter Set in November which will make starting in the hobby easier than ever before. We will also be releasing digital army lists in each of these languages and additionally all of our European editions of our box set range will feature the cards in language too.

Dla mających trudności z językiem angielskim już tłumaczymy – jeszcze w tym roku do sprzedaży trafią podręczniki Team Yankee po niemiecku, hiszpańsku, włosku oraz polsku. Dodatkowo do sprzedaży wejdzie całkowicie nowy zestaw startowy do Team Yankee o nazwie Hammerfall. Co więcej również na Forces of War (aplikacji oraz stronie do budowania rozpisek w FoW oraz TY) listy armii również będą dostępne w językach narodowych.

Jest to doprawdy fantastyczna wiadomość szczególnie biorąc pod uwagę, że zasady Team Yankee w niedługim czasie mają przejść swoisty update do format zasad znanych z czwartej edycji Flames of War. Można zatem ostrożnie zakładać, że nowy starter oraz prawdopodobnie towarzysząca mu książka z zasadami będą już w nowym standardzie zasad ORAZ że będą to zasady po polsku.

Gdyby to się spełniło i gdybyśmy jeszcze dostali Ludowe Wojsko Polskie…

Prawdopodobna okładka książki o Wientamie

Na Amazonie pojawiła się przedsprzedaż nowego podręcznika do Wientamu. Okładka wygląda tak:

513TdrBaYzL._SX399_BO1,204,203,200_

Product details

 • Hardcover: 220 pages
 • Publisher: Osprey Games (22 Feb. 2018)
 • Language: English

Informacje te potwierdzają to czego dowiedzieliśmy się wcześniej.

Ponad 200 stron kompletnego podręcznika obejmującego cały konflikt w Wietnamie. Można już zacierać ręce i malować modele.

giphyd

More missions – aktualizacja scenariuszy do Flames of War

Kolejną ważną nowością jaką ukazał nam BF jest aktualizacja zestawu More Mission, który możecie znaleźć tutaj. Co zatem tak bardzo się zmieniło?

 • zajmujesz objective w momencie kiedy na początku swojej tury byłeś w 4 calach od niego oraz NA KONIEC tury w 4 calach od objectiva nie ma wrogich jednostek – oznacza to ni mniej ni więcej tylko koniec ery „karmienia” bronionego celu pojedyńczymi drużynami, by walka trwała. Teraz cel na prawdę trzeba trzymać, by walki się toczyły. Przypuszczać mogę jedynie, że dla obrońcy będzie się to wiązało z wysunięciem swojej obrony przed objective, by dać sobie margines błędu na wypadek niepomyślnego obrotu spraw (a przy obecnych zasadach rozpoznania wysunięcie do przodu swojej obrony nie jest już tak krzywdzące). Obrońca zresztą na takiej wysuniętej obronie może zyskać, bowiem…
 • obrońca wygrywa w scenariuszach „defensywnych” jeśli na początku tury 6 przeciwnika nie ma w 8 calach od objectivów
 • znacznej rozbudowie uległo drzewko determinujące rozgrywane przez graczy scenariusze – dwie różnorzędne doktryny niekoniecznie muszą grać bój spotkaniowy, a konfrontacja doktryny ofensywnej z mobilną może właśnie skutkować bojem spotkaniowym; jest dużo bardziej interesująco

Ogólnie widać, że BF słucha graczy turniejowych, którzy mieli sporo uwag do scenariuszy, w których wymagania zwłaszcza wobec obrońcy były bardzo wysokie (wypchnięcie przeciwnika 16 cali od obiektu lub ze swojej połowy stołu). Takie warunki de facto oznaczały, że obrońca miał za zadanie rozbić siły przeciwnika (bo w ten sposób pośrednio realizował swoją misję). Teraz te warunki znacznie obniżono – 8 cali to relatywnie niewiele, nawet gracze forteczni mogą kontrolę nad jednym celem zamknąć w ramach jednego plutonu fortecznego. Z drugiej jednak strony obrońca musi faktycznie bronić wyznaczonej pozycji, bo gra na czas i rzucanie pojedyńczych żołnierzy na pożarcie już nie zadziała.

Dla mnie osobiście to wielkie zmiany i to zmiany na plus – scenariusze to był prawdopodobnie najbardziej tradycyjny element FoW (sam pamiętam ich większość jeszcze w 2gie edycji i do niedawna zmiany były symboliczne). Dobrze, że Battlefront słucha graczy i realizuje zapowiadaną doktrynę „żywej,reagującej sceny turniejowej”.

german-gun-turret-from-wwii-in-france-weird-world-10515892

Chłopaki w bunkrze nadal trzymają objective

Kubbek

Ten wpis został opublikowany w kategorii Newsy, Team Yankee. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *